Publisert den

Medlemsmøte – 30. september 2019

Leder Sigmund Kristoffersen kunne ønske de 104 fremmøte medlemmene velkommen til vårt medlemsmøte i Samfunnsalen,Kjenn. I anledning “Foreningens 65 år” ble det en liten markering med gode smørbrød og en nydelig marsipankake. Kveldens underholdning var ved “Per Spelleman” som fikk stemningen opp på topp. Denne kvelden var det Jim Oddwins som spilte til dans. Tenk at vår Pensjonistforening ble stiftet for 65 år siden,  den 4. september 1954 under navnet Lørenskogs Venner. Hermann Skram ble valgt til formann. ved innmelding måtte en betale 50 øre og en månedlig kontingent på kr. 1,- for enslige og kr. 1.75 for gifte med fritak ved sykehusopphold. De første medlemsmøtene ble holdt på søndager i forskjellige lokaler i bygda. Ved årsskifte 1954 – 1955 var det innmeldt 56 medlemmer. I 1966 forandret foreningen navn til Lørenskog Pensjonistforening og er tilsluttet Pensjonistforbundet. Medlemstallet har sakte men sikkert økt for hvert år,  som i dag har økt til en stor og aktiv forening med ca 780 medlemmer. Vi ønsker nye og gamle medlemmer velkommen på våre medlemsmøter, aktiviteter og våre innlands og utlandsturer.

En kommentar Medlemsmøte – 30. september 2019

  1. Dett var et veldig fint innlegg,her får vi høre litt fra foreningens start også,det var ikke de største summene for å være medlem,heller ikke så mange medlemmer som nå.Bra innlegg fint bilde av kaka.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *